Dodaj obiekt bezpłatnie

Zmień obrazekTrzy Siostry

numer obiektu 7000018
Wstęp: bezpłatny
Lokalizacja:

57-550 Stronie Śląskie
woj. dolnośląskie
Polska
Kategoria: Osobliwości
Obiekt czynny: cały rok
Region: w górach, Kotlina Kłodzka

Trzy Siostry

Na południowo-zachodnim zboczu Gołogrzbietu na wysokości ok. 800-825 m n.p.m. znajdziemy okazałą formację skalną zbudowana z gnejsów gierałtowskich. Wykształciły się tu 3 grupy skalne o wysokości do 20 m. Z ich szczytów roztacza się wspaniała panorama Gór Złotych.
Ze skałami związana jest legenda o trzech żonach drwali, którzy zaginęli w lesie. Kobiety poszły na poszukiwania i natknęły się na przerażającego smoka, którego widok sprawił, że skamieniały ze strachu i tak trwają do dnia dzisiejszego strzegąc okolic Łyśca.
Aby dotrzeć do skał, należy odbić ok. 200 m w lewo (patrząc od strony Gierałtowa) powyżej skrzyżowania niebieskiego szlaku z Bialską Pętlą (drogą leśną). Skały są już mało widoczne z drogi, więc należy uważnie szukać prowadzących do nich ścieżek.

Brak

Brak

Udogodnienia:

Brak

Lokalizacja obiektu na mapie , 57-550 Stronie Śląskie, woj. dolnośląskie

Wideo - Trzy Siostry

Brak

Brak możliwości kontaktu pocztą elektroniczną.

Obiekt w serwisie od: 01.06.2016
Wyświetleń: 888Atrakcje w pobliżu Trzy SiostryTypy atrakcji w miejscowości Stronie ŚląskieNoclegi w pobliżu Trzy SiostryTypy noclegów w miejscowosci Stronie ŚląskieUsługi w pobliżu Trzy SiostryTypy usług w miejscowosci Stronie Śląskie

Dodaj obiekt noclegowy

Dodaj bezpłatnie obiekt do naszej bazy noclegowej.
Teraz 30 dni za darmo!